Uşak Devlet Hastanesi’nden bir ilk daha

Uşak Devlet Hastanesi’nden bir ilk daha
Uşak Devlet Hastanesi’nden bir ilk daha yaşandı04.08.2013 14:44
Genellikle kazalar sonrası gelişen, boyun kırıklarının içinde en ciddi kırık şekli olan `Odontoid Kırığı` olarak bilinen ve Türkiye’de bazı merkezlerde yapılabilen kırık ameliyatı, Uşak Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniği`nde Op. Dr. Murat Dağlı ve ekibi tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Uşak Devlet Hastanesi Nöroşirürji Bölümü`nde, 68 yaşındaki E.Ç. isimli hasta, düşme sonucu boynunda oluşan kırık nedeni ile müracaatı sonrasında yapılan operasyon ile sağlığına kavuştu. Yapılan ameliyat hakkında bilgi veren Uşak Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniği`nden Op. Dr. Murat Dağlı, ``68 yaşındaki hastamız E.Ç. evinin önünde düşme ve başını çarpma şikayetiyle hastanemiz acil servise başvuruyor. Hastaya 3 boyutlu bilgisayarlı tomografi tedkiki yapıldı ve 2. boyun omurunda ciddi bir kırık tespit edildi. Odontoid kırığı olan hastamız Uşak Devlet Hastanesi’ne yatırılarak cerrahi tedavisi planlandı. Ülkemizde sayılı birkaç merkez haricinde bu tür hastalara cerrahi müdahale yapılamamaktadır. Hastamız, 31 Temmuz 2013 tarihinde başarılı bir şekilde servikal 1. ve 2. Omurun posteriordan birleştirilmesi (harms) tekniğiyle ameliyat edildi. Ameliyat sonrasında hastada herhangi bir sorun gelişmedi. Hastamız şu an sıkıntısız bir şekilde hayatına devam etmekte. Böyle bir ameliyatın Uşak Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilmiş olması gelişmiş teknik altyapı ve donanım göstergesidir. Artık hastalarımız il dışına gitmeyecek, bu tür hastalara hastanemizde teknolojinin en son imkanlarıyla müdahale edilebilmektedir. Bölgemizde ise böyle bir ameliyatı ilk defa yapan hastane olmaktan gurur duyuyoruz.`` dedi.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı da ameliyat olan E.Ç. isimli hastayı yatağında ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Yalçın Atlı, ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Murat Dağlı ve ekibine, bakım sunan servis hemşirelerine, teknik altyapı ve donanım noktasında desteklerini esirgemeyen hastane yönetimine teşekkür etti.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı, “Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi yani Nöroşirürji, günümüz tıbbının dinamik ve sürekli gelişen alanlarından birisidir. Bu alandaki yeniliklerin ve ileri teknolojinin kullanıldığı kliniklerinden biri olan Uşak Devlet Hastanesi Nöroşirürji Kliniği, gerek beyin gerek omurilik ve gerekse sinir cerrahisi konularında alanında kaliteli, deneyimli ve özellikli tanı ve tedavi hizmeti sağlamaktadır. Tıbbın en çok dikkat ve tecrübe isteyen dalı sayılır. Bu durum, kliniklerde yüksek teknoloji, bilimsellik ve deneyimli bir ekiple çalışmayı zorunlu kılmaktadır. Seçkin hastanelerde görev almış hekimlerden kurulmuş olan ekibimiz, özel eğitim görmüş hemşire, teknisyen, fizyoterapist ve diğer çalışanlarımız ile olası durumlara en hızlı ve en doğru şekilde müdahale edebilmektedir.“ dedi.

Zor bir ameliyat geçiren E.Ç. ve yakınları; ameliyatı gerçekleştiren Dr. Murat Dağlı ve ekibine ile servis hemşirelerine, otel konforunda hizmet vermesini sağlayan hastane yönetimine teşekkür etti.Etiketler: Uşak -Devlet -Hastanesi’nden -bir - ilk - daha -yaşandı

Diğer UŞAK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.